09.06.2019 23:58   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle zemí   |   Rakousko
Temín zájezdu
17.07.2019 - 22.07.2019
Délka pobytu
5 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Rakousko
Region
Salcbursko
Druh ubytování
pension
Úroveň ubytování
Stravování
polopenze
Doprava
autobus
Název ubytování
penzion
Další termíny
Letovisko, místo
Bruck
Cena: 6 950 Kč

Popis: Při cestě tam bez nočního přejezdu.

Poznávací zájezd s vycházkami. Čekají vás nejatraktivnější přírodní krásy, vysokohorské silnice, malebná údolí i divoké soutěsky se závěrečnou prohlídkou Salzburgu. Co je v Alpách nejtypičtější, nejtradičnější a nejsvůdnější? Přece horské salaše. Z Grossglocknerské vysokohorské silnice budete mít výhledy na desítky třítisícovek včetně nejvyššího vrcholu Rakouska Grossglockneru 3798 m.

Program
1. den: odjezd v odpoledních hodinách, možnost nástupu i v Českých Budějovicích (bude poskytnuta sleva). Nocleh.
2. den: ranní přesun. BERCHTESGADENSKO * proslulé nevšedními přírodními krásami. KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje a k Zadnímu jezeru. Vycházka na salaš. KEHLSTEIN – výlet místním autobusem na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s pěkným kruhovým rozhledem.
3. den: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – nejvyšší rakouská horská silnice a jeden z nejkrásnějších horských průsmyků v Evropě vedou přímo do srdce Vysokých Taur. Zastávky a vycházky na vyhlídkových místech. Z vrcholku Edelweisspitze 2571 m je výhled na několik desítek třítisícovek. Z výšiny Franz-Josefs-Höhe 2369 m je nezapomenutelný výhled na ledovec Pasterze a nejvyšší vrchol Vysokých Taur a Rakouska Grossglockner 3798 m.
4. den: KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň nejvyšší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. KAPRUN – známé horské středisko. Stausee Mooserboden 2036 m – autobusem a lanovkou do malebného údolí, lehká túra. ZELL AM SEE – rekreační a sportovní středisko položeno na břehu jezera.
5. den: LIECHTENSTEINKLAMM – jedna z nejkrásnějších rakouských soutěsek přístupná po pohodlném chodníku. SALZBURG – město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: 1x vysokoškolské koleje v Č. Budějovicích, 3x ubytování v penzion v Brucku (dvoulůžkové pokoje).
Stravování: polopenze.
V ceně je zahrnuta: přeprava, mýto na Grossglockner Hochalpenstrasse, 4x ubytování, 3x polopenze a průvodce.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: https://hoska-tour.cz/zajezdy…

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
14797386
Počet zhlédnutí:
1 136x
Zhlédnutí detailu:
153x