16.05.2016 21:25   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle zemí   |   Polsko
Temín zájezdu
26.05.2016 - 29.05.2016
Délka pobytu
3 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Polsko
Region
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Název ubytování
2x motel Wieliczka, 1x hotel Czestochowa.
Další termíny
Letovisko, místo
Malopolsko
Cena: 4 550 Kč

Popis: Putování za papežem Janem Pavlem II.
Památky UNESCO.

Poznávací zájezd do Malopolska, které je nejmalebnější a nejrozmanitější oblastí v srdci střední Evropy. Díky oblíbeným místům, jako jsou Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Krakow s Wieliczkou a Šlak Orlích hnízd. Krakovský Wawel je duchovním a historickým jádrem celého národa. I romantický Ojcowský národní park a Jasná Góra v Čenstochové jsou častým cílem návštěvníků z celého světa.

Program:
1.den: odjezd v ranních hodinách, při cestě tam je možnost nástupu i v Olomouci. Přesun do Polska. WADOWICE - rodiště papeže Jana Pavla II., prohlídka muzea. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA - jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku. Památka kulturního dědictví UNESCO. Vycházka po křížové cestě. WIELICZKA - historické centrum dobývání polské soli. Exkurze do solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Důl je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky i podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko.

2.den: KRAKOW - druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. WAWEL - královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp. V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. RYNEK GLÓWNY - největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž. OJCOWSKÝ NÁRODNÍ PARK - vycházka malebnou oblastí s vápencovými skalami různých tvarů. Nejslavnější skálou je Herkulův kyj. OJCÓW - zřícenina středověkého hradu.

3.den: ŠLAKEM ORLÍCH HNÍZD - putování zajímavou krajinou mezi Krakovem a Čenstochovou. Uvidíte spoustu přírodních i historických památek. OGRODZIENIEC - jeden z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů na trase Orlích hnízd. MIRÓW - zřícenina hradu na skalním hřebeni. BOBOLICE - vycházka na nově opravený královský hrad. OLSZTYN - poslední "orlí hnízdo", vycházka na rozsáhlou zříceninu hradu. CZESTOCHOWA - možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.

4.den: CZESTOCHOWA - jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. JASNÁ GÓRA - klášter a gotický kostel, zázračný obraz Černé Madony. Papežský sál s cyklem nástěnných textilií ze života sv. Otce Jana Pavla II. Na hradbách je křížová cesta, muzea zdarma. OTMUCHÓV a PACZKÓW - krátké zastávky v historických městech. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: 2x motel Wieliczka, 1x hotel Czestochowa.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelových restauracích.
Cena: 4 550,-/4 350,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: http://hoska-tour.cz

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
11716189
Počet zhlédnutí:
16 109x
Zhlédnutí detailu:
518x