24.02.2018 18:57   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle zemí   |   Norsko
Temín zájezdu
20.07.2018 - 29.07.2018
Délka pobytu
9 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Norsko
Region
Druh ubytování
bungalov
Úroveň ubytování
Stravování
bez stravy
Doprava
autobus
Název ubytování
bungalovy, chatky
Další termíny
Letovisko, místo
Skandinávie
Cena: 12 950 Kč

Popis: Možnost výstupu na nejvyšší vrchol Skandinávie.
Do nitra norské přírody.

Cena: 12 950,-/12 450,- Kč

Poznávací zájezd do země vysokých hor, hlubokých fjordů a modrých ledovců. Letní dny tu jsou příjemně dlouhé zpravidla s pěkným počasím. Zavedeme vás na nejkrásnější místa ve středním Norsku, ukážeme vám nádherné fjordy, divokou krásu hor, spoustu vodopádů, průzračná jezera, ledovce a severskou flóru i faunu.


Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun přes Německo do Rostocku. Večer nalodění a noční trajekt Rostock – Trelleborg. Trajekt odplouvá ve večerních hodinách.

2. den: připlutí v ranních hodinách. Přesun do horské části jižního Norska. SVINESUNDSKÁ ÚŽINA – na ostrově Tjörn odpočinek a vycházka, možnost vykoupání.

3. den: HEDDAL – největší a nejzachovalejší norský sloupový kostel. TELEMARK * parkoviště Eidsborg 600 m. Túra k Havraní rokli a zpět, 4 hodiny. Trasa údolím Djupedalen s nádhernými výhledy ke slavné Havraní rokli, která se proslavila zvláštní termikou. Patří k nejvýraznějším turistickým atrakcím v jižním Norsku. Telemark je idylickou lesnatou a jezernatou krajinou. GEILO – malebné horské letovisko.

4. den: HARDANGERVIDDA * parkoviště Dyranut 1246 m. Túra či vycházka náhorní plošinou dle zdatnosti jednotlivých účastníků. Hardangervidda je největší náhorní plošinou v Evropě, leží v průměrné nadmořské výšce 1200 – 1400 m. VORINGSFOSSEN – vodopád, vycházka. EIDFJORDEN – trajektem přes fjord. VOSS – malebné město.

5. den: STALHEIMFOSSEN – vycházka podél romantického vodopádu. TVINNEFOSS – hezký závojový vodopád. SOGNEFJORD – fjord pozoruhodný svou délkou (přes 200 km) a svou hloubkou (přes 1200 m), trajekt Hella – Vangsnes. BREHEIMEN – parkoviště v údolí Jostedalen. Túra k ledovcovému splazu Nigardsbreen a zpět. Breheimen (Domov ledovců) je hornatá krajina s ledovci. Její jádro tvoří ledovec Jostedalsbreen, který je svou rozlohou největším ledovcem na evropské pevnině. Ubytování na konci fjordu Lustrafjorden.

6. den: JOTUNHEIMEN – výjezd na parkoviště Juvasshytta 1750 m. Vycházka k ledovci, případně možnost výstupu na nejvyšší vrchol Skandinávie Galhopingen s místním průvodcem. Jotunheimen (Domov obrů) je nejvyšším horským masivem severní Evropy. Je to také nejvíce navštěvovaná oblast, která je z velké části zaledněná, se spoustou jezer. LOM – dřevěný kostel, jeden z nejstarších v Norsku.

7. den: DALSNIBBA – vyhlídkový vrchol. Další cesta nese název Orlí. GEIRANGERFJORD – vyhlídka na vodopád Sedm sester. Lehká túra. Dál po silnici Trollů. NORDDALSFJORDEN – trajektem přes fjord. TROLLSTIGVEIEN – pozoruhodná silnice Trollů, zastávky na zajímavých místech. Vycházka. TROLLTINDAN – zastávka u úchvatné stěny Trollů. ROMSDALEN – pěkné údolí s mnoha vodopády.

8. den: RONDANE – výjezd na parkoviště Mysuseter – Spranget. Túra s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků k malebnému jezeru Rondansvatner. Možnost půjčení kola či jízdy lodí po jezeře. Rondane je hodně navštěvované pohoří. Vysokohorská oblast je až na lišejníky chudá na vegetaci, je pokryta deskami z břidlice a štěrkem.

9. den: celodenní přesun přes Norsko a Švédsko. TANUM – vycházky ke skalním vitlyckým rytinám, 2 hodiny. Skalní kresby jsou zapsány na Seznamu památek UNESCO. Večer nalodění a noční trajekt Trelleborg – Rostock.

10. den: připlutí v ranních hodinách. Celodenní
přesun přes Německo, návrat v podvečerních hodinách.


Ubytování: bungalovy, chatky. Jsou nutné vlastní spací pytle.

Stravování: vlastní, k dispozici kuchyňky, někde mohou být pouze vařiče. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 7x ubytování, trajekty přes moře i fjordy podle programu a průvodce.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: http://hoska-tour.cz

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
13770497
Počet zhlédnutí:
9 393x
Zhlédnutí detailu:
265x