30.11.2016 21:52   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle zemí   |   Norsko
Temín zájezdu
11.01.2017 - 18.01.2017
Délka pobytu
7 dní
Druh zájezdu
jiný druh zájezdu
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Norsko
Region
Druh ubytování
apartmán
Úroveň ubytování
****
Stravování
plná penze
Doprava
Název ubytování
Pronajatý dům s pěti ložnicemi
Další termíny
Letovisko, místo
Senja
Popis letoviska a okolí místa pobytu
Druhý největší norský ostrov Senja leží v kraji Troms několik stovek kilometrů za polárním kruhem. V posledních letech jsou naše zkušenosti s pozorováním velryb nejlepší právě v těchto místech.
Cena: 89 950 Kč

Popis: Pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. Jsou-li to navíc vrcholoví mořští predátoři stovky kilometrů za polárním kruhem, nemůžeme si to ani v roce 2017 nechat ujít.

Stejně tak jako v minulých letech, budeme na moře vyrážet malým člunem ve skupince 6 až 8 lidí, abychom se ke kosatkám a keporkakům mohli přiblížit co nejblíž.

K tomu, abyste spolu s námi ponořili obličej pod hladinu Norského moře vám stačí maska, šnorchl, ploutve a suchý oblek. Pokud chcete pozorovat velryby jen z lodi, pak vám místo suchého obleku stačí teplé oblečení a teplý jachtařský floating overal, který vám půjčíme. Přidat se tedy mohou i ti, kteří nemají v úmyslu být s velrybami ve vodě.Délka dne je v lednu v polárních oblastech poměrně krátká. Polární noc zde končí 11. ledna. To ovšem neznamená, že je celý den tma, jen do té doby slunce nevykoukne nad obzor, takže je přes den světlo jako u nás těsně po západu slunce. Od poloviny ledna je již slunce přes den nad obzorem, avšak s blížícím se koncem ledna může teoreticky klesat pravděpodobnost přítomnosti velryb. Teplota vody dosahuje 6°C a teplota vzduchu od -10°C do +5°C. Na moře vyplouváme kolem 10:00 a vracíme se mezi 14:00 a 15:00. Velryby často bývají jen několik minut plavby lodí z našeho přístavu, nicméně jejich pozorování, popř. šnorchlování s kosatkami je dlouhý proces vyžadující dobrého průvodce a především trpělivost. Přestože je pravděpodobnost nalezení velryb velmi vysoká, nemůžeme stoprocentně garantovat, že se to každý den podaří. Stejně tak nemůžeme garantovat dobré počasí a v případě velmi nepříznivého počasí může být výlet na moře zrušen nebo předčasně ukončen bez finanční náhrady.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


petr slezak
Telefon: 777 237 984
Odkaz: http://www.kaprdivers.cz/cestovani…

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
soukromá inzerce
Číslo inzerátu:
12567400
Počet zhlédnutí:
11 099x
Zhlédnutí detailu:
578x