23.04.2019 16:29   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle světadílů   |   Evropa
Temín zájezdu
24.07.2019 - 29.07.2019
Délka pobytu
5 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Lucembursko
Region
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Název ubytování
Hotel IBIS LUXEMBOURG SUD
Další termíny
Letovisko, místo
Lucemburk
Cena: 6 950 Kč

Popis: Malá, ale bohatá země.

Poznávací zájezd s lehkou pěší turistikou především do Lucemburska. Lucemburk je považován za nejpozoruhodněji umístěné evropské hlavní město. Romantika zde dýchá na každém kroku. Je zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Sídlí zde rovněž řada významných institucí Evropské unie – především Evropský soudní dvůr či Sekretariát Evropského parlamentu. Z muzeí si nenecháte ujít Národní muzeum dějin a umění, Přírodovědné nebo Muzeum dějin hlavního města. V každém případě Lucembursko stojí za poznání. Láká především milovníky historie, neboť krásné a romantické hrady se zde nacházejí téměř na každém kroku, a turisty, kteří mají rádi úžasnou přírodu plnou zajímavých scenérií.

Program
1. den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun přes Německo.
2. den: COCHEM – vinařské město v údolí Mosely s rozsáhlým hradem. TREVÍR – univerzitní město a nejstarší město Německa s bohatou historií. Město je proslulé existencí významných památek z římské éry, které jsou zařazeny na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka historického jádra města. Je zde nejkrásnější tržiště v Německu s fontánami a se spoustou květinových a zeleninových stánků. Nad jedním z náměstí se tyčí nadživotní socha Karla Marxe, který se zde narodil. LUCEMBURK – město mostů a viaduktů. Podvečerní prohlídka města.
3. den: LUCEMBURK – dopoledne prohlídka města, katedrála Notre-Dame – v kryptě sv. Petra spočívají ostatky krále Jana Lucemburského. Můžete si prohlédnout i dřevěnou sošku patronky města Panny Marie Utěšitelky. Square Jan Palach (náměstí Jana Palacha) – Palach zde má pamětní desku. KASEMATY – byly součástí lucemburského opevnění a byly tak dokonalé, že se Lucemburku přezdívalo Gibraltar severu. PROMENÁDA LA CORNICHE – je považována za nejhezčí terasu v celé Evropě. GRUND – plné starých hrázděných domů. VELKOVÉVODSKÝ PALÁC – stojí na místě středověké radnice. Dnes je oficiálním sídlem lucemburského velkovévody, odehrává se tu mnoho oficiálních státních ceremonií a audiencí. ECHTERNACH – starobylé poutní město ležící nedaleko hranice s Německem. Bazilika sv. Willibrorda s hrobkou patrona města, zahrada prelátů nebo klášter Benediktů. MALÉ LUCEMBURSKÉ ŠVÝCARSKO – jedna z nejkrásnějších oblastí v Lucembursku. Nádherná příroda plná nezvyklých skalních útvarů, jeskyní, propastí a vodopádů. Vycházka.
4. den: VIANDEN – jeden z nejkrásnějších hradů v Lucembursku. Přezdívá se mu Lucemburský Karlštejn, jedná se totiž o velmi významnou stavbu s bohatou historií. Právě zde se narodil český král Jan Lucemburský. Ve stejnojmenné obci je k vidění dům světoznámého spisovatele Viktora Huga. ARDENY – smutně připomínají boje za 2. světové války. Památníky bitvy v Ardenách z přelomu let 1944 a 1945 tu stojí na každém rohu. ETTELBRÜCK – zde si prohlédnete armádní techniku, taktické plány nebo se dozvíte více o generálu Pattonovi. Ačkoliv byl region silně poničen oběma armádami, mnohé ze středověkých hradů úspěšně přežily nebo se dočkaly rozsáhlých rekonstrukcí. ÚDOLÍ SEDMI HRADŮ – sedm nádherných hradů.
5. den: odjezd v ranních hodinách. SCHENGEN – malá vinařská obec nedaleko místa, kde se stýkají hranice Německa, Francie a Lucemburska. V obci žije 425 obyvatel. Krátká zastávka. ŠTRASBURK – město má velký význam v rámci Francie a vůbec celé Evropy. Sídlí v něm Rada Evropy, Evropský soud pro lidská práva a taky v něm pravidelně zasedá Evropský parlament. Významná je katedrála NOTRE – DAME s vyhlídkovou věží. Zajímavá je malebná čtvrť Malá Francie s romantickými domky a hospůdkami. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: hotel v Lucemburku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 960,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: https://hoska-tour.cz/zajezdy…

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
14797390
Počet zhlédnutí:
2 015x
Zhlédnutí detailu:
64x