02.03.2019 23:59   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle světadílů   |   Evropa
Temín zájezdu
13.07.2019 - 21.07.2019
Délka pobytu
8 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Litva
Region
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Název ubytování
hotel
Další termíny
Letovisko, místo
Litva, Lotyšsko, Estonsko a Finsko
Cena: 10 250 Kč

Popis: Za historií a přírodními krásami.
Možnost výjezdu do Helsinek.

Poznávací zájezd do tří pobaltských států, které v minulých letech silně zapracovaly na podpoře cestovního ruchu. Navštívíte nejzajímavější místa v hlavních městech. Neméně zajímavé budou zastávky ve vesnicích a městečkách s typickou architekturou a ochotnými domorodci. Fakultativně lodní výlet do Helsinek.

Program
1. den: odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun přes Polsko do Litvy.
2. den: RUMŠIŠKES – skanzen pobaltské vesnice. KAUNAS * kulturní bašta s krásnou architekturou. MUZEUM ČERTŮ – neobvyklá sbírka figurek a sošek zobrazujících ďábly a čerty. MUZEUM M. K. ČIURLIONISE – sbírka romantických obrazů největšího litevského umělce. Z dalších zajímavostí – náměstí Rotušés aikišté s kupeckými domy a radnicí, katedrála sv. Petra a Pavla.
3. den: KLAIPÉDA – strategický přístav, trajekt na Kurskou kosu, centrum výroby jantarových šperků a ozdob. KURSKÁ KOSA – je zapsána na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Mořské muzeum, delfinárium, písčité pláže, sběr jantaru. Výlet do národního parku „Severská Sahara“, kde jsou duny až 100 m vysoké. Národní park Neringa s Vrchem čarodějnic.
4. den: PALANGA – muzeum jantaru. VRCH KŘÍŽŮ – tisíce křížů různé velikosti a z různých materiálů, které sem přinášeli a přinášejí poutníci z celého světa. RIGA – středověké jádro města je na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Velká a Malá Riga, dům Černohlavců, památník „Socha Svobody“, katedrály, prezidentský palác.
5. den: přesun do Tallinnu. TALLINN – středověké jádro města je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO, prohlídka hlavního města Estonska, TOOMPEA – hrad. Radniční náměstí s gotickou radnicí, městské hradby, olympijský areál vodních sportů, památník trajektu Estonia, Prezidentský palác – estonské Versailles.
6. den: odpočinek v Tallinnu nebo fakultativně HELSINKY – hlavní město Finska. Katedrála, Uspenský chrám, Sibeliův monument, skalní kostel, vyhlídková věž olympijského stadionu, moderní architektura. Noční přesun do Litvy.
7. den: zastávka na geografickém středu Evropy nedaleko Vilniusu. VILNIUS – prý nejkrásnější z pobaltských hlavních měst, perla cihlové gotiky. Chrám sv. Anny, brána Aušroš, hlavní klasicistní katedrála se zvonicí, čtvrť umělců, Gediminasův hrad, památník Franka Zappy, univerzita. Centrum města je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO.
8. den: TRAKAI – sídlo litevských knížat. Přesun do Polska. VARŠAVA – večerní prohlídka historických památek v centru města. Nocleh.
9. den: celodenní přesun, návrat ve večerních hodinách.

Ubytování: hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.
Stravování: snídaně.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 6x ubytování, 6x snídaně, trajekt na Kurskou kosu a průvodce.
Fakultativně: výlet do Helsinek 1 250,- Kč.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: https://hoska-tour.cz/zajezdy…

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
14797376
Počet zhlédnutí:
1 160x
Zhlédnutí detailu:
33x