09.06.2019 23:57   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle světadílů   |   Evropa
Temín zájezdu
29.06.2019 - 06.07.2019
Délka pobytu
7 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Ukrajina
Region
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
Stravování
polopenze
Doprava
autobus
Název ubytování
hotel
Další termíny
Letovisko, místo
Mukačevo, Rachov
Cena: 9 350 Kč

Popis: Poslední ráj romantiků.

Poznávací zájezd s lehkou turistikou do nejvýchodnějších koutů bývalého Československa. Najdete zde ráj pro turisty: panenskou přírodu s čistými potoky, solná jezírka a vysokohorské poloniny i milé domorodce. Pojďte poznávat dnešní tvář Podkarpatské Rusi. Vydejte se s námi do horských sedel. Převýšení vám pomůžou překonat terénní auta, pak snadno dosáhnete vrcholů. Čekají vás návštěvy dřevěných horských obcí, podhorských měst a pravoslavných kostelíků i rázovité hospůdky.

Program
1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na východní Slovensko. SPIŠSKÝ HRAD – zastávka s možností prohlídky rozlehlého hradu. Nocleh na Slovensku
2. den: přejezd na Ukrajinu. SOLOTVINA – oblast se solnými doly, možnost vykoupání ve slaném jezeře, které se také nazývá ukrajinské Mrtvé moře. CHUST – zřícenina středověkého hradu, stopy Čechů na každém kroku. RACHOV – nejvýše položené město na Ukrajině, nejvýznamnější středisko cestovního ruchu, ubytování v hotelu, který postavili Češi a kde bydlel T.G.Masaryk.
3. den: ČERNÁ HORA – fakultativní výlet do horské skupiny terénními auty (gruzaviky)., Možnost horské turistiky trasy s přihlédnutím ke zdatnosti účastníků. Černá Hora je nejvyšším ukrajinským pohořím. SVIDOVEC – BLIŽNICA – vrcholek nad nejvýše položeným zimním lyžařským střediskem Dragobrat, nádherné výhledy, celkové převýšení 500 m, 4 hodiny. JASIŇA – poslední rychlíková stanice v prvorepublikovém Československu, huculské muzeum a dřevěný kostelík. TRUFANEC – pěkný vodopád.
4. den: HOVERLA 2061 m – fakultativní výlet do hor terénními auty (gruzaviky). Lehký výstup na nejvyšší horu Ukrajiny, která je součástí Karpatského národního parku, 400 m převýšení, 4 hodiny. Kruhový výhled.
5. den: ČERNÁ HORA – fakultativní výlet terénními automobily (gruzaviky). POP IVAN ČERNOHORSKÝ 2022 m – nejvýchodnější hranice bývalého Československa, zříceniny meteorologické observatoře opředené legendami a tajemstvími. Salaše, neobydlená krajina, kruhové výhledy, romantická údolí. Obtížnost tras s přihlédnutím ke zdatnosti účastníků.
6. den: SINĚVIRSKÉ JEZERO – největší jezero na Podkarpatské Rusi opředeno zajímavou pověstí, kouzelný národní park, lehká túra. KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a českých četníků, skanzen úzkokolejky.
7. den: MUKAČEVO – prohlídka historického jádra města. Na místním tržišti nakoupíte nač si vzpomenete. PALANOK – majestátní pohraniční hrad s bohatou historií, muzeum. UŽHOROD – prohlídka města – české stopy patrné všude, památníky Masaryka a Štefánika, nábřežní promenáda, hrad s muzeem karpatské přírody, skanzen s exponáty ze všech oblastí Podkarpatské Rusi, folklor. Ve večerních hodinách přesun na Slovensko. Nocleh.
8. den: celodenní přesun přes Slovensko, návrat v podvečerních hodinách.

Ubytování: 2x hotel na východním Slovensku, dvoulůžkové pokoje, 4x hotel Evropa v Rachově, dvou až třílůžkové pokoje, 1x hotel v Mukačevu, dvoulůžkové pokoje.
Stravování: 4x polopenze v Rachově, 1x snídaně v Mukačevu, 1x snídaně na východním Slovensku. V turistické základně na Ukrajině místní kuchyně.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 7x ubytování, 4x polopenze, 2x snídaně a průvodce.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: https://hoska-tour.cz

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
14797371
Počet zhlédnutí:
2 531x
Zhlédnutí detailu:
242x