09.07.2017 07:27   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle světadílů   |   Evropa
Temín zájezdu
15.08.2017 - 20.08.2017
Délka pobytu
5 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Ukrajina
Region
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
****
Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Název ubytování
Hotel Premier Star Mukačevo
Další termíny
Letovisko, místo
Mukačevo
Cena: 6 950 Kč

Popis: Další podobné zájezdy:
http://hoska-tour.cz

Poznávací zájezd do západní části Podkarpatské Rusi. Ta pro nás představuje vzpomínku na prvorepublikové Československo a na Nikolu Šuhaje loupežníka. Kromě známých měst se spoustou památek zde najdete poloniny, roubené salaše se šindelovými střechami, stáda ovcí a vesničky rozeseté po kopcích.

Program:
1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Přesun na východní Slovensko.
2.den: PALANOK - na kopci nad Mukačevem se rozkládá nejstarší stavební památka oblasti a tou je hrad postavený jako nedobytná pevnost. Od romantického hradu jsou pěkné výhledy. V hradním muzeu najdete zajímavé exponáty. MUKAČEVO - historické jádro města s hezkou pěší zónou. Malebné historické centrum města, radnice, sousoší Cyrila a Metoděje a mnoho kostelů. Klášter, dřevěný kostelík ze 14. století. Na místním tržišti koupíte téměř vše. BEREHOVO - vinařské městečko s krásným historickým centrem s upravenou pěší zónou. I přes nepromyšlenou protialkoholní kampaň gorbačovského období se tu pěstuje dobré, i když dražší víno.
3.den: KOLOČAVA - rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby českých četníků a Nikoly Šuhaje. Ve stylové hospůdce vychutnáte kouzlo tohoto kraje. Nově otevřený skanzen s vlakem úzkokolejky. SINĚVIR - romantický národní park je skutečnou perlou Karpat. SINĚVIRSKÉ JEZERO - karpatská perla, kouzelné jezero opředeno zajímavou pověstí. Leží skoro v tisícimetrové výši a je největším jezerem na Podkarpatské Rusi. Vycházka.
4.den: SOLOTVINA - oblast se solnými doly. Možnost vykoupání ve slaném jezeře nebo v bazénech, kde se zaručeně neutopíte. Jezero se také nazývá Mrtvým mořem. CHUST - nejvýznamnější památkou je zřícenina středověkého hradu, vycházka.
5.den: NĚVICKÉ - impozantní ruiny mohutného gotického hradu. Jedná se o nejzachovalejší zříceninu, která je častým turistickým cílem. UŽHOROD - významná metropole Podkarpatské Rusi má hezké historické centrum s pěší zónou se spoustou památek. Hezky jsou opravené kostely včetně katedrály. Najdete tu i nejdelší lipovou alej v Evropě. Nad městem je rusínský skanzen, kde jsou posbírané dřevěné stavby z celého Zakarpatí. Možnost prohlídky hradu (muzeum karpatské přírody). Od hradu je pěkný výhled na město. V podvečerních hodinách přesun na Slovensko.
6.den: návrat ve večerních hodinách.

Ubytování: 3x hotel na Ukrajině, 2x na Slovensku u Zemplínské Šíravy.

Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.

Cena: 6 950,-/6 650,- Kč.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: http://hoska-tour.cz

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
13195909
Počet zhlédnutí:
6 460x
Zhlédnutí detailu:
216x