04.08.2018 19:53   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle zemí   |   Česká republika
Temín zájezdu
24.08.2018 - 26.08.2018
Délka pobytu
2 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Česká republika
Region
Jižní Morava
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Název ubytování
hotel
Letovisko, místo
Morava, Vysočina
Cena: 3 850 Kč

Popis: Jednodenní výjezd do Dolního Rakouska.
Pivovar Dalešice je známý z filmových Postřižin.

Poznávací zájezd s atraktivním programem. Pivovar Dalešice se proslavil v roce 1980, kdy zde režisér Jiří Menzel natočil slavný příběh Hrabalových Postřižin. Dolní Rakousko je bohaté na kulturu. V žádné jiné spolkové zemi se nenachází takové množství klášterů a muzeí. K největším a nejznámějším patří kláštery v Altenburgu a Zwettlu.

Program

1.den: odjezd v ranních hodinách. Jičín, autobusové nádraží 6.40 hodin, Hořice, autobusové nádraží 7.10 hodin, Hradec Králové, vlakové nádraží 7.40 – 8.05 hodin. TŘEBÍČ – prohlídka památek, které jsou zapsány na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Bazilika sv. Prokopa, benediktinský klášter, radnice, Rafinát, synagoga, židovské město, židovský hřbitov a některé další. Město je známé lidovými betlémy. DALEŠICE – prohlídka Muzea rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém nechybí ani připomenutí slavného filmu. Exkurze do pivovaru, kde uvidíte současnou výrobu piva, moderní varnu a středověké ležácké sklepy.

2. den: jednodenní výjezd do Dolního Rakouska ZWETTL – mužský cisterciácký klášter. Budovy jsou směsicí slohu románského, gotického a barokního. OTTENSTAUSEE – vycházka podle jezera, výhled na hrad. ALTENBURG – zahrada benediktinského kláštera je skutečný barokní klenot. Nahlédnete i do chrámu. ROSENBURG – renesanční zámek postavený na vysoké skále nad řekou Kamp. Zámek patří mezi nejkrásnější v Rakousku. Zajímavá je i zámecká zahrada.

3. den: MOHELNSKÁ HADCOVÁ STEP – vycházka národní přírodní rezervací. Skalní a drnová step je hostitelem mnoha vzácných a ohrožených druhů. KRALICE NAD OSLAVOU – památník Bible kralické, prohlídka expozice. NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU – zámek, bohaté expozice, národní kulturní památka. Přes řeku se klene most vyzdoben dvaceti sochami světců a archandělů. V odpoledních hodinách odjezd, návrat ve večerních hodinách do 20.00 hodin.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: https://hoska-tour.cz

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
14393680
Počet zhlédnutí:
7 971x
Zhlédnutí detailu:
189x