12.08.2018 13:27   |  Nabídka / Prodám   |  Zájezdy   |   Zájezdy podle zemí   |   Belgie
Temín zájezdu
16.08.2018 - 20.08.2018
Délka pobytu
4 dní
Druh zájezdu
poznávací zájezd
Geograf. oblast
Evropa
Stát
Belgie
Region
Brusel
Druh ubytování
hotel
Úroveň ubytování
***
Stravování
snídaně
Doprava
autobus
Název ubytování
Century Hotel *** Antwerpen Centrum
Další termíny
Letovisko, místo
Brusel
Cena: 6 650 Kč

Popis: Poznávací zájezd do Belgie v době položení slavného květinového koberce na hlavním náměstí v Bruselu, což je hlavním cílem zájezdu. Historické skvosty, malebná zákoutí a také jedinečné lahůdky. Pojeďte do země slavných umělců, země obchodníků a architektů, ale také země mnoha historických bitev a válečných tragédií dávné historie i nedávné minulosti. Co mají společného pralinky, skvostná díla Paula Rubense, nebezpečné množství druhů piv a romantické kanály, na nichž se pohupují loďky?

Program

1.den: odjezd ve večerních hodinách, první nástupní místo Trutnov, možnost nástupu také mimo Podkrkonoší (Stará Paka, vlakové nádraží 19.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 19.40 hodin, Jičín, autobusové nádraží 20.00 hodin): Praha – Černý Most 21:00, Beroun, Hořovice, Plzeň, Rozvadov. Noční přesun do Belgie.

2. den: AACHEN (Cáchy) – krátká zastávka v centru města. Katedrála, kde bylo korunováno 30 králů Svaté říše římské, historická radnice, středověké domy a brány. BOKRIJK – největší belgické muzeum v přírodě (skanzen) věnované životu na vlámském venkově. Je zde umístěno na 100 stavení. Uvidíte dobové oděvy, technické pomůcky a seznámíte se s tradičními řemesly. ANTVERPY – historické centrum města. Katedrála Panny Marie patří mezi ty největší v Evropě (Rubensovy obrazy). Z dalších památek Rubenshuis, hlavní tržiště Grote Markt, fontána se sochou kraba a renesanční radnice s cechovními domy.

3. den: GENT – kouzelné město patřilo k nejbohatším v Evropě. Jeho bohatá historie je lákadlem pro náročné turisty. Množstvím památek je přirovnáváno k Paříži. K těm nejdůležitějším patří malebné nábřeží Graslei, působivá rezidence flanderských hrabat Gravensteena a životem pulsující náměstí Korenmarkt. Obdivovat budete gotickou katedrálu sv. Bavona se slavným Gentským oltářem. BRUGGY – klenot pozdního středověku je zapsán na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prastaré plavební kanály a nad tím vším mohutné věže chrámů. Pro milovníky čokolády a belgických pralinek je návštěva čokoládovny opravdový zážitek. Středověké domy na náměstí v srdci města, jedna z nejkrásnějších radnic v Belgii, skvostná osmiboká věž Belfort. Bazilika sv. Krve uchovává jednu z nejposvátnějších relikvií v Evropě. Možnost podvečerní projížďky výletní lodí po kanálech.

4. den: BRUSEL – celodenní prohlídka města. Srdcem města je nejslavnější náměstí Grand Place, kde se v tomto termínu rozprostře květinový koberec z 600 000 různobarevných begónií. Impozantní náměstí je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Honosné cechovní domy. Barokní, zlacené fasády. Za nejkrásnější gotickou stavbu Belgie se považuje radnice. Královský palác s nedalekým kostelem sv. Jakuba je jeden z nejhezčích v Bruselu. Belgickým národním kostelem je katedrála sv. Michala. Symbolem města je bronzová soška čůrajícího chlapečka. Dnes má svůj protějšek – Jaenneke Pis (čůrající holčičku). Socha Zinneke Pis (čurajícího psa). ATOMIUM – obří molekula železa, kterou se dá procházet. Z nejvyšší koule je úžasný výhled na Brusel. MINIEVROPA – miniaturní městečko se zajímavými 300 stavbami z celé Evropy. WATERLOO – podvečerní zastávka u slavného evropského bojiště. Zde se roku 1815 odehrála bitva, v níž bylo francouzské vojsko Napoleona Bonaparta definitivně poraženo. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

5. den: návrat v dopoledních hodinách.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


CK HOŠKA TOUR
Telefon: 493 792 520
Odkaz: https://hoska-tour.cz

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
14393674
Počet zhlédnutí:
12 152x
Zhlédnutí detailu:
218x