Karneval Busojarás a termální lázně Harkány

14.01.2014 | Nabídka / Prodám | Zájezdy | Evropa | Maďarsko | Poznávací zájezdy
Temín zájezdu28.02.2014 - 05.03.2014
Délka pobytu5 dní
Druh zájezdupoznávací zájezd
Geograf. oblastEvropa
StátMaďarsko
Druh ubytovánípension
Stravovánísnídaně
Dopravaautobus
Název ubytovánípenzion
Letovisko, místoMoháč

Cena:

5 990 Kč

Krkonoše:

TOP ubytování ve Vrchlabí!

Doporučujeme:

Popis:

Lidový karneval v maďarském Moháči - postavy busó v kožiších s maskami zahánějí zimu a vítají jaro. Pobyt v termálních lázních Harkány, koupání, nejlepší maďarské víno z proslulé vinařské oblasti Villány, památky a báječná gastronomie.

Karneval zvaný Busojárás v Moháči, dějišti tragické bitvy s Turky, patří k nejbarvitějším slavnostem nejen Maďarska. Zaujímá velice čestné místo i mezi evropskými karnevaly. Tento masopust je zároveň svátkem přicházejícího jara, v němž se vyhání zima. To obstarávají především masopustní figury busó - muži navlečení do ovčích kožichů a s dřevěnými beraními maskami. Mají u sebe kravské zvonce a řehtačky, takže chodí s velkým hlukem. Říká se, že před nimi jednou utekli i vyděšení Turci. Jinak však busó nemají budit hrůzu; v minulosti se zastavovali v každém domě a přáli lidem zdraví a hojnou úrodu. Vyvrcholením slavnosti je velká vatra, kolem níž se tančí kolový tanec. Poslední den slavností, v úterý, je pak na hranici upálena zima v rakvi.

Tento inzerát byl inzerentem pozastaven, což znamená, že v tuto chvíli ho není možné kontaktovat. Zpravidla to značí, že má vážného zájemce o své zboží nebo je jeho zboží v tuto chvíli nedostupné. Je dost možné, že inzerát ještě obnoví, takže může být rozumné si tuto stránku přidat do oblíbených a čas od času ji zkontrolovat.

Oblast inzerce:

Celá ČR

Druh inzerátu:

firemní inzerce

Číslo inzerátu:

5234972

Počet zhlédnutí:

14 925x

Zhlédnutí detailu:

609x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 050 043 inzerátů